Blendea VÝZVA #PIJEMZELENU

Načerpaj energiu na zimu s Blendea výzvou

Leto je síce za nami ale to neznamená, že šťastným dňom plných energie a elánu je koniec. Pripravili sme pre vás 31 dňovú výzvu na celý október, s ktorou bravúrne zvládnete začínajúcu jeseň a posilníte telo i myseľ pred blížiacou sa zimou.

Špeciálna cena na Blendea produkty počas výzvy

Zapojiť sa môže každý bez nutnosti registrácie. A pretože užívanie produktov Blendea je súčasťou výzvy, máte možnosť si kúpiť SUPERGREENS za akciovú cenu 14,80 EUR a KOMBO balíček len za 34 EUR. Takéto zľavy sa nebudú tak ľahko opakovať. 😉 Pri objednávke zmesi SUPERGREENS či KOMBO balíčku stačí zadať zľavový kód: blendeavyzva

Tak ideš do toho s nami? 🙂 Čítaj ďalej a dozvieš sa viac.

 

 

 

O čom je Blendea výzva?

Októbrom zahájime vonkajšiu aj vnútornú očistu tela.

 • Na každý deň sme pripravili 1 ľahkú mini výzvu. Tie dohromady tvoria veľký celok vlastných “vykročení” z komfortnej zóny. Zmyslom aktivít je posunúť samého seba a svoje zdravie o krok vpred.
 • 31 dní budeme spoločne piť Blendeu SUPERGREENS, vďaka čomu sychravé ani zimné počasie našu imunitu rozhodne nezaskočí. SUPERGREENS posilňuje imunitu, naštartuje detoxikačné procesy, upravuje tráviace procesy a predovšetkým dodáva energiu.

 

 • prejdeš si celkovou očistou tela
 • je veľmi pravdepodobné, že sa zlepší stav tvojej pleti
 • tvoje trávenie sa ustáli
 • budeš mať veľa energie, zažiješ s nami zábavu aj relax
 • vyskúšaš nové veci
 • objavíš mnoho tipov z oblasti zdravia
 • osvojíš si nové návyky
 • začleníš sa do Blendea family 🙂
 • staneš sa inšpiráciou pre svoje okolie

 

 

Prečo sa do výzvy zapojila aj Simona Dočkalová?

“Protože všechno dělám vždy tak, jak to cítím – bez pravidel. Ale když chci být zdravá a fit, je občas potřeba nějaká pravidla stanovit. No a tak to pro mě bude nejen výzva s Blendou, ale hlavně výzva sama se sebou – se SÍMOU. A co v životě chce větší sílu a odhodlání, než postavit se sám sobě? Chci v sobě ještě více probudit zdravý návyk #PIJUZELENOU a být tak lepším a zdravějším já. CHALLENGE ACCEPTED! Přidáš se?”

 

 

 

Praktické informácie pre zapojenie sa do výzvy:

 • Myslíš to naozaj vážne? Tak si objednaj Blendeu SUPERGREENS za špeciálnu cenu 14,80 EUR, ktorú bežne neponúkame. Pri objednávke použi kód: blendeavyzva. A nezabudni tak urobiť včas, nech stihneš začiatok výzvy 01. 10. 2018. Zapojiť sa však môžeš kedykoľvek v priebehu výzvy.
 • Zapoj sa do výzvy verejne a inšpiruj svoje okolie. Tento záväzok ťa bude “hecovať” a preto nepoľavíš. Ukáž vo svojich Instastories, že si na našej vlne a piješ zelenú Blendeu. Nezabudni vždy označiť kanál @blendea_sk a použiť hashtag #pijemzelenu a/alebo #blendeavyzva. Budeme tvoju cestu za zdravším ja sledovať. Tých najväčších makačov na našom Instagrame pochválime. 😛
 • Navyše každý týždeň odmeníme autora najkreatívnejšej fotografie zverejnenej na Instagrame s hashtagom #pijemzelenu a/alebo #blendeavyzva jedným balením zmesi Blendea SUPERGREENS (fotky prípadne môžete zverejňovať aj na Facebooku, no skontrolujte si verejnú dostupnosť fotografie a nezabudnite na hashtag #pijemzelenu). Šťastlivcov zverejníme vždy v stredu 10.10., 17.10., 24.10. a 31.10. Preto si rozhodne nezabudni priebeh výzvy dokumentovať – potešia nás fotky s Blendeou alebo záznamy o tom, ako plníš jednotlivé úlohy.
 • Blendeu SUPERGREENS je najlepšie užívať nalačno a to zmiešanú s vodou a pár kvapkami 🍋. Superpotraviny majú špecifickú chuť, ktorá nelahodí každému a je potrebné si na ňu zvyknúť. Prvé dni si môžeš SUPERGREENS zmiešať napríklad s čerstvou pomarančovou šťavou, aj to sa počíta.
 • Počas jednotlivých dní sa zameriame na skladbu jedálnička a dôležitosť bielkovín pre naše telo. Určite vieš, že Blendea má taktiež svoj SUPERPROTEIN, ktorý obsahuje celé spektrum aminokyselín, potrebných pre správne fungovanie tela pri športe, ale aj redukčnej diéte. Pokiaľ chceš ísť do toho “od podlahy”, objednaj si celý KOMBO balíček za cenu, ktorá sa už nikdy nebude opakovať: 34,30 EUR. Balíček obsahuje SUPERGREENS + SUPERPROTEIN. Pri objednávke použi kód: blendeavyzva.

Dôležité odkazy:

Čo to je Blendea SUPERGREENS?

Ako sa Blendea užíva?

Blog s článkami

Najčastejšie otázky a odpovede

Instagram Blendea_sk

 

 

1. týždeň (1. - 7. 10.)
1. októbra2. októbra3. októbra4. októbra5. októbra6. októbra7. októbra

1. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

pondelok 1. 10. 2018

 

Ako vyzerajú tvoje bežné raňajky? Dávaš si každý deň ovsenú kašu, alebo niečo rýchlo schmatneš a obchode cestou do práce? Dnes vyskúšaj niečo iné.

Dnešné neobvyklé raňajky sa možno stanú tvojím rituálom. 🙂 Chceme ti ukázať, že Blendea SUPERGREENS sa dá piť netradične.

 

Ktoré smoothie z našich TIPOV vyskúšaš ty?

 1. Zelené proteínové smoothie s baobabom
 2. Detoxikačné zelené smoothie s ananásom a mätou
 3. Smoothie z kiwi a ľadového šalátu
 4. Zelené smoothie z kiwi, jablka a hrušky

Máš vlastný recept na zelené smoothie? Podeľ sa oň na Instagrame a označ @blendea_sk

 

 

Už len 30 dní!

2. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

utorok 2. 10. 2018

 

Vieš, aké sú benefity jógy na duševné i fyzické zdravie a pohodu? Prečítaj si tento inšpiratívny rozhovor s majiteľkou jogového štúdia Sedmé nebe Katkou Burešovou, obleč si niečo pohodlné a pusti sa do jogy. 🧘‍♀️

 

TIP: Ak nemás podložku na jogu, nevadí. Dnes ti postačí napríklad väčšia osuška, alebo deka.

 

VIDEO: Že si začiatočník a nevieš, ako na to? Žiadne výhovorky neprijímame. Presne pre teba sme vytvorili toto inštruktážne video so základmi pozdravu slnka, tak hor sa do toho. 🙂

Už len 29 dní!

3. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

streda 3. 10. 2018

 

Priznajme si to – na čistú vodu často zabúdame. Radšej do seba lejeme hektolitre kávy či sladených nápojov. Koľko a čo by si denne mala vypiť sa dočítaš v tomto článku o pitnom režime. Primeraný pitný režim funguje ako prevencia:

 • pred vráskami

 • pred nedostatkom energie

 • pred zápchou

 

Ako na to?

Presné množstvo tekutín, ktoré by sme mali denne vypiť, sa odvíja od našej váhy, veku a je celkovo dosť individuálne. Preto sa tu nedočítaš, koľko litrov vody budeš dnes potrebovať. Všeobecne sa však dá povedať, že dospelý človek potrebuje 2 – 3 litre čistej vody denne. Preto pi intuitívne, nepreháňaj to no ani nezabúdaj. Priprav si na stôl džbán s vodou, pridaj pár lístkov mäty či bazalky.

Cestuješ? Zaobstaraj si svoju fľašu, ktorú si zamiluješ a pitie z nej bude zároveň potešením

 

TIP: Hlavné je piť dostatočné množstvo čistej vody. Skvelým pomocníkom pri hydratácii sú však aj ovocné čaje, ovocie, zelenina a polievky, ktoré obsahujú väčšie množstvo vody. Inšpiráciu na rôzne nápoje nájdeš v tomto článku.

Už len 28 dní!

4. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

čtvrtek 4. 10. 2018

 

Kto by sa nechcel pýšiť čistou a žiarivou pleťou?

Detox organizmu a s ním spojená dlhodobá zdravšia pleť začína vo vnútri. Regenráciu celého tela a pokožky však môžeš podporiť chvíľkou pre seba a vyskúšať detoxikačnú masku s Blendeou. Dodá pleti energiou hneď zrána, sviežosť pred dôležitou schôdzkou či rande, alebo príjemne upokojí pleť pred spánkom.

 

Ako na to?

Hlavnou ingredienciou je Blendea SUPERGREENS. Lyžičku zelenej zmesi Blendea zmiešaj s dvoma lyžičkami vlažnej vody. Pre extra zvláčnenie a výživu môžeš vodu nahradiť dvoma lyžičkami medu, a niekoľkými kvapkami olivového oleja. Ak pridáš trochu mletej kávy, z masky sa razom stane aj jemný peeling. Prečítaj si, aké blahodárne účinky pokožke prináša spirulina, obsiahnutá v zmesi Blendea SUPERGREENS.

Všetky ingrediencie premiešaj a ako masku nanes pomalými krúživými pohybmi na čistú tvár. Nechaj pôsobiť 15 – 20 minút a následne opláchni

 

VIDEO: Návod na pleťovú masku s Blendeou SUPERGREENS

TIP: Využi čas, kým bude maska pôsobiť na relax. Pusti si príjemnú upokojujúcu hudbu, zapáľ vonnú sviečku, zavri oči a mysli len na to, čo ti prináša radosť. Alebo si sprav horúcu kúpeľ či uvar obľúbený čaj. Fantázii sa medze nekladú – čo platí o to viac pri odpočinku, ktorý si každá z nás rada užije podľa seba. 🙂

 

Už len 27 dní!
5. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

piatok 5. 10. 2018

 

Každý tuší, že pridaný cukor a umelé sladidlá možno potešia náš mlsný jazýček, telu však rozhodne neprospievajú. Aké problémy môže spôsobiť bliely cukor si prečítaš v tomto článku, o pridanom cukre sa dozvieš viac v tomto a o umelých sladidlách zasa tu. Ako cukor presne škodí pekne zhŕňa tento odborný článok.

VEDELA SI, ŽE jediné balenie gumových medvedíkov obsahuje skoro 2x viac cukru, než je jeho odporúčaná maximálna denná dávka pre ženy?

 

Ako sa ale pridanému cukru vyhnúť?

Pridaný cukor na nás číha skoro na každom kroku – nielen v sladkostiach, kde ho viac menej očakávame, ale napríklad aj v mliečnych výrobkoch a pečive. Znie to hrozivo?

Dnešný deň venuj tomu, že si skúsiš všímať, kde všade je pridaný cukor a aspoň v tento jeden deň sa mu snaž úplne vyhnúť a hľadaj alternatívy. Postupne sa s cukrom môžeš rozlúčiť a bude to pre teba jednoduchšie.

Ako motivácia poslúži napríklad to, že spolu s pridaným cukrom sa zbavíš aj súvisiacich zdravotných problémov a kíl navyše

 

Inšpirovať sa môžeš týmto jedálničkom, ktorý zaženie chuť na sladké. Presvedč sa, že život bez cukru rozhodne neznamená žiť s obmedzením a zvoľ si radšej prirodzené chute.

 

TIP: Život si rozumne osladiť (napríklad ovocím) rozhodne nie je na škodu veci. O prirodzene sladkých potravinách bez pridaných cukrov sa dočítaš v tomto článku. Inšpiráciu nájdeš tiež na instagramovom profile Janina je Cukrfree alebo jsemlowcarb.cz.

 

Už len 26 dní!

6. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

sobota 6. 10. 2018

 

Dnes spevníme tvoj zadoček niekoľkými drepmi. Najlepšie sú hneď ráno nalačno, ale pustiť sa do nich môžeš kedykoľvek počas dňa. Koľko ich zvládneš necháme na teba a tvojich silách, môžeš ich pokojne spraviť 10, 20 alebo aj 50. Vyskúšaš ich všetky naraz, alebo si ich rozdelíš na kratšie sety?

 

VIDEO: Ako na správny drep a aké má varianty?

 

Nešetri sa 🙂

 

TIP: Vydrž drepovať každý deň. Začni napríklad na 10 drepoch denne a postupne sa prepracuj vyššie. Nebude trvať dlho kým si to všimne i okolie. 😉 Radosť z pevného zadočku budeš mať ty, i tvoja drahá polovička. 😛

Už len 25 dní!

7. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

štvrtok 7. 10. 2018

 

Najradšej raňajkuješ miešané vajíčka, obeduješ mäso a večer nezaspíš bez teplého mlieka s medom? Poďme si dnes ukázať nové chute a možnosti tak milovanej i nenávidenej rastlinnej stravy, ktorá sa v poslednej dobe oprávnene stáva čoraz častejšou zložkou zdravých jedálničkov.

Dnešnou výzvou je nejesť žiadne živočíšne výrobky – mäso, mlieko, vajíčka ani med. Neboj, nepošleme ťa nakupovať kilá avokád. 🙂 Ovocie, zeleninu, strukoviny, tofu, tempeh či vegánske pomazánky zoženieš v každom supermarkete i väčšej večierke. Ak chceš vyskúšať niečo iné, stačí navštíviť akýkoľvek obchod so zdravou výživou, alebo vybrať si z ponuky online obchodov.

 

Motiváciou môže byť tento rozhovor s blogerkou Maruškou VEG, ktorá schudla neuveriteľných 60 kíl a pri svojej premene sa stala vegánkou.

 

Inšpiruj sa lacným, chutným, odľahčeným a jednoduchým jedálničkom, ktorý ťa nabije energiou. Varianty môžeš ľubovoľne kombinovať. Do jedálnička sme zaradili napríklad “napodobeniny” obľúbených živočíšnych jedál, akými sú napríklad miešané vajíčka, lievance či guláš – dáš im šancu aj v rastlinnej verzii?

 

Ak nemáš čas na varenie, odporúčame využiť rozrastajúcu sa vegánsku ponuku v reštauráciách (s hľadaním ti pomôže napríklad web HappyCow)  a obchodoch. Kedykoľvek budeš mať hlad, daj si za hrsť orieškov, obľúbené ovocie či zeleninku a neboj sa väčších porcií.

 

I. VARIANT:

 • raňajky: Ovsená kaša s jahodami (recept)
 • desiata: Kakaovo-datlové RAW tyčinky s rastlinným proteínom (recept)

 • obed: Tekvicový krém (recept)

 • olovrant: Hummus s pita chlebom a zeleninovým šalátom (recept na klasický hummus tu, recept na cviklový tu)

 • večera: Cestoviny s restovanými šampiňónmi a špenátom (recept)

II. VARIANT:

 • raňajky: Zelené vegánske lievance s banánom a Blendeou (recept)

 • desiata: Ovocie alebo hrsť orieškov

 • obed: Kokosové kari s tofu (recept)
 • olovrant: Vegánske proteínové guličky (recept)

 • večera: Kvaskový chleba s celerovo-mrkvovou pomazánkou (recept)

 

III. VARIANT:

 • raňajky: Miešané tofíčka (recept)

 • desiata: Chia puding (recept)

 • obed: Segedínsky guláš (recept)

 • olovrant: Jednoduchý zeleninový šalát (recept)

 • večera: Ratatouille s kuskusom (recept)

 

TIP: Chytilo ťa to? Vyskúšaj vegánsku 30 dňovú výzvu na tomto webe.

 

Už len 24 dní!
2. týždeň (8. - 14. 10)
8. októbra9. októbra10. októbra11. októbra12. októbra13. októbra14. októbra

8. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

pondelok 8. 10. 2018

 

Plank patrí medzi najnáročnejšie a zároveň najefektívnejšie cviky vôbec. S trochou praxe a odhodlania sa môžeš tešiť na ploché bruško a zdravé svaly chrbta.

plank

Hneď na prvýkrát to nemusíš preháňať – zo začiatku je každá ďalšia sekunda úspechom. 🙂

 

VIEŠ, ŽE najdôležitejšie je správne prevedenie, nevystrkovať zadok a ani sa neprehýbať? Ako na plank ti napovie tento článok.

 

 

VIDEO: Naučte sa, ako posilniť stred tela s Katkou Burešovou

Už len 23 dní!

9. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

utorok 9. 10. 2018

Dokážeš si predstaviť deň bez tvojho obľúbeného seriálu? Dnes to skús. Predpokladáme, že počas dňa i tak na filmy a seriály čas nemáš, preto sa zameriame na večer.

Nielen, že televízia ničí naše oči, ale oberá nás o čas. Sprav si netradičný večer a využi svoj čas “oslobodený” od TV, filmov a seriálov naplno.

 

Je niečo, čo dlho odkladáš? Dnes je ten správny čas konečne sa k tomu dostať. 🙂

 

Pár tipov na dnes:

 • stretni sa s kamarátkou

 • vezmi partnera či psíka na dlhšiu prechádzku

 • navar si zaujímavú večeru

 • priprav si dezert na raňajky pre ľahšie vstávanie na druhý deň

 • daj si relax vo vani

 • dočítaj rozčítanú knižku

 • vybav povinnosti, ktoré už tak dlho odkladáš

 

Asi ťa to bude oproti jednoduchému stlačeniu ovládača stáť trochu viac plánovania no veríme, že zmenu večernej rutiny ľutovať nebudeš.

 

Už len 22 dní!

10. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

středa 10. 10. 2018

 

Nielen pri chudnutí je dobré premýšľať nad tým, čo jeme. Správne funguje len správne živené telo. Jednostranný a nevyvážený jedálniček zdravý nie je – a to aj v prípade, ak je zložený iba z na prvý pohľad zdravý potravín.

Celý deň si preto svedomito zapisuj, čo ješ. Skús sa zamyslieť nad tým, či sa o svoje telo staráš s láskou a či mu dopraješ všetky živiny, ktoré potrebuje 🙂

 

TIP: Skvelým pomocníkom pri hľadaní pestrého a vyváženého jedálnička je napríklad aplikácia kaloricketabulky.cz a mnoho ďalších. 

 

Máš pocit, že potrebuješ s výživou poradiť? Kontaktuj jedného z odborných poradcov, ktorý ti pomôže vymyslieť jedálniček na mieru a nakopne ťa k zmene.

 

Blendea.sk odporúča sledovať výživových odborníkov nižšie: 

 1. Lucie Březinová
 2. Eva Tóth
 3. Katarína Baniariová
 4. MUDr. Boris Bajer
 5. Gabriela Mackanicova

 

Už len 21 dní!

11. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

štvrtok 11. 10. 2018

 

Budeš sa musieť zamyslieť nad tým, čo tvoje “JA” ocení a čo potrebuje. Kadžý sme iný. Odporúčame si zvyk, ktorý si chceš osvojiť zapísať na papier, vylepiť na chladničku alebo zavesiť na nástenku, aby si to mala pekne záväzne čierne na bielom. 🙂

 

TIP: Niektoré zdroje uvádzajú, že činnosť stačí zopakovať 21x a ľudská myseľ je schopná si ju následne zautomatizovať, čím sa z nej stane zvyk. 🙂

 

Uvedieme príklady zvykov: 

 • Budem každý deň chodiť spať pred 10 hodinou večer a vstávať o 5 ráno

 • Každý deň začnem pozdravom slnka

 • Začnem deň s Blendeou SUPERGREENS zmiešanou s citrónovou vodou nalačno

 • Začnem raňajkovať

 • Každý deň do svojho jedálnička zaradím čerstvú zeleninovú šťavu

 

Tak čo, máš to spísané? Super, dnešná výzva splnená. Tá druhá časť je už ťažšia – pracuj na sebe každý deň 😉

 

Už len 20 dní!

12. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

piatok 12. 10. 2018

 

Čo by to bolo za výzvu, keby obsahovala len “ľahké” úlohy – preto dnes budeme tvoriť. 😉

Rastlinné mlieka majú rovnaké využitie, ako tie živočíšne: môžete z nich pripraviť teplé aj studené pokrmy. Vyrobiť si vlastné rastlinné mlieko je však jednoduchšie, než si možno myslíme.

 

rostlinné mléko

Rastlinné mlieko si môžeš vyrobiť napríklad z ovsených vločiek, mandlí, ryže alebo z kokosu

 

VIDEO: Michal z projektu Brawolife natočil skvelý video návod na to, ako pripraviť kokosové mlieko

 

TIP: Aké ďalšie alternatívy zvládnete aj doma? Napríklad mlieko mandlové, sójové, ryžové alebo dokonca makové. Inšpiruj sa článkom na našom blogu, kde nájdeš veľa praktických informácií.

 

Už len 19 dní!

13. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

sobota 13. 10. 2018

 

Internet je super vec, vďaka nemu je predsa náš život oveľa ľahší. Stačí pár kliknutí a zaplatíme účty, sme v neustálom kontakte s kamarátmi a rodinou aj keď sú nám vzdialení možno desiatky kilometrov, jediným e-mailom dokážeme vyriešiť problém.

No internet má aj svoje temné stránky. Môže nás ochudobňovať o osobné stretnutia, berie nám množstvo času, niekedy dokonca aj zdravie v podobe nepríjemností s chrbtom či chronických zápalov kĺbov od práce na PC. Rovnako prispieva k stresu a aj kvôli nemu zabúdame relaxovať. Kedysi predsa stačilo zatvoriť dvere kancelárie, a išli sme si naplno užívať osobný život. Teraz nám však do schránky priletí nový mail hoci aj o polnoci, stále je komu odpisovať, treba niečo vybavovať, nakupovať, prescrollovať..

 

Ži reálny život

 

TIP: Poďme si dnešný deň užiť úplne offline. Vypni si mobilné dáta, wifi a ži TERAZ. Ži reálny život. Je pravdepodobné, že budeš mať pocit ako keby sa deň zrazu nafúkol na 48 hodín. No o to viac času na relax, cvičenie či medziľudské vzťahy. A ak chceš výzvu posunúť ešte o level vyššie, napíš mame, že si dávaš pauzu, vypni si smartphone a daj ho na celý víkend do šuflíka. Zvládneš to? 🙂

 

Už len 18 dní!

14. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

nedeľa 14. 10. 2018

Množstvo a kvalita spánku priamo ovplyvňuje našu náladu a energiu na druhý deň. V dlhodobom merítku má spánok obrovský vplyv na naše psychické aj fyzické zdravie

 

Ako na to:

 • Hodinku pred spaním si vyvetraj spálňu a vpusti do nej čerstvý vzduch.

 • Pre dnešok si navleč čerstvo vypraté posteľné prádlo. Zaspávanie na voňavom vankúši je určite príjemnejšie. 🙂

 • Priprav si harmančekový čaj a pred spaním si ho vychutnaj plnými dúškami.

 • Zatemni si spálňu – zatiahni závesy alebo žalúzie.

 • Odstráň si zo spálne všetky zdroje svetla (napríklad aj elektronický budík).

 • Telefón si nechaj v obývačke.

 • Dobrú noc 🙂

 

TIP: Inšpiratívny môže byť aj článok na našom českom blogu “11 tipov, ako pokojne spať a budiť sa odpočinuto”

 

Už len 17 dní!
3. týždeň (15. - 21. 10.)
15. októbra16. októbra17. októbra18. októbra19. októbra20. októbra21. októbra

15. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

pondelok 15. 10. 2018

 

Daj si tú námahu a priprav si jedlo na celý deň s dostatkom všetkých makroživín. Pomôcť ti môže článok “15 zdrojov rastlinných bielkovín, ktoré môžete točiť dokola” alebo kaloricketabulky.cz.

Nekomplikuj si to. Priprav si jednoduché jedlá, ktoré si ľahko zabalíš so sebou. Nezabudni aj na desiatu či olovrant.

 

Inšpirovať sa môžeš na českom blogu Blendea, plnom zdravých receptov – napríklad týmto receptom na vegánske proteínové guličky z datlí a semiačok, alebo receptom na kakaovo-datlové RAW tyčinky s rastlinným proteínom.

 

TIP: Poteš aj svojich blízkych a priprav aj im chutnú desiatu do práce či do školy. Radosť urobí rozhodne viac, ako drobné do bufetu, plného nezdravých potravín.

 

Už len 16 dní!

16. deň Blendea VÝZVY #PJEMZELENU

úterý 16. 10. 2018

 

Dnešný deň sa ponesie v znamení psychickej pohody. Skús sa nehnevať a nestresovať. Keď sa budeš viac usmievať, začne sa na teba usmievať aj okolitý svet. Úsmev je naozaj tým najkrajším doplnkom, aj keď to znie ako klišé. Ani ten najprotivnejší človek na svete sa predsa nedokáže dlho mračiť na niekoho s usmievavou a pokojnou tvárou. 🙂

Priprav sa na to, že sa budeš cítiť šťastnejšia a okolie na teba bude milšie viac, ako doposiaľ

 

Pre dnešný deň máme špeciálnu pozitívnu inšpiráciu a to Simonu Dočkalovú, poznáš ju? Pokiaľ nie, prečítaj si tento rozhovor s touto nekonečnou studnicou pozitivity.

 

TIP: Užívaj si maličkosti a problémy skús riešiť s chladnou hlavou. Nahnevalo ťa niečo? Zatvor oči, zhlboka sa nadýchni a v duchu narátaj do 10. Lepšie? 🙂

 

Hurá! Už si za polovicou!

17. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

streda 17. 10. 2018

 

Čerstvé ovocie a zelenina sú plné rôznych potrebných živín, vitamínov a minerálov. Dopraj si desiatu, ktorú nám príroda “zabalila” presne podľa našich potrieb pre zdravie tela i duše 🙂

 

TIP: Ovocie je plné fruktózy a preto sa ho snaž jesť skôr doobeda, zeleninku si daj pokojne počas celého dňa. Sú skvelou voľbou, ak ťa prepadne hlad alebo ak máš na niečo len tak chuť, no výborne poslúžia aj ako zdravá príloha ku každému jedlu. Medzi čerstvé ovocie a zeleninu sa samozrejme ráta aj smoothie a štavy. Pri ovocných šťavách však dávaj pozor – sú zbavené vlákniny a tak pri ich konzumácii ľahko zješ aj veľké množstvo cukru (kilo jabĺk alebo pomarančov zješ na posedenie len ťažko, no vo forme džúsu behom pár minút).

 

Daj nám na Instagrame vedieť, aké ovocie či zeleninu na dnes si si vybrala ty.
Už len 14 dní!

18. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

štvrtok 18. 10. 2018

 

S novembrom pomaly začína aj vonkajšia otužilecká sezóna. Ak si netrúfaš do studeného rybníka, benefity ti tiež prinesie domáca studená kúpeľ či sprcha. Dnes si len ukážeme, že to nie je také hrozné, ako to možno znie.

žena ve sprše

Pre dosiahnutie všetkých výhod otužovania však budeš musieť ľadovú sprchu vydržať každý deň aspoň po dobu jedného mesiaca

 

Studená sprcha môže byť najprv nepríjemná, je však skvelým nakopávačom. Prečo?

Pretože: 

 • posilňuje imunitný systém

 • dodáva energiu

 • podporuje spaľovanie tukov a cirkuláciu krvi

 • má priaznivé účinky na plodnosť

 • znižuje stres a napätie

 • prospieva vlasom i pokožke

 • naštartuje ťa lepšie ako ranná kávička

 

 

AKO NA TO?

Striedaj studenú a teplú vodu, alebo každý deň otoč kohútikom trochu viac do studena. Skúsiť môžeš tiež saunu a následné ochladzovanie po nej.

 

TIP: Studená sprcha pomáha proti nespavosti. Telo sa po nej začne pomaličky príjemne ohrievať a teba zaplaví slastný pocit únavy.

Už len 13 dní!

19. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

piatok 19. 10. 2018

 

Stala sa Blendea tvojou obľúbenou značkou? Nedokážeš si bez nej svoje ráno predstaviť? Super. Povedz to svojim známym zdieľaním tvojej skúsenosti na Instagrame, a možno práve teba odmeníme balením zelenej zmesi Blendea SUPERGREENS

 

Ako na to?

 1. zdieľaj svoju skúsenosť v Instastories
 2. posuň svojim followerom pravdivú spätnú väzbu
 3. úprimnosť, kreativita a hovorené slovo majú bonusové body navyše 😉
 4. nezabudni do story vložiť informáciu o tom, že s kódom blendeavyzva si tvoji followeri môžu z Blendea e-shopu nakúpiť za špeciálne ceny
 5. A hlavne nás označ (@blendea_sk) a pridaj hashtag #pijemzelenu, aby sme tvoju story dokázali nájsť

 

Celý deň budeme vaše Instastories starostlivo sledovať a zdieľať na našom Instagrame.

Už len 12 dní!

20. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

sobota 20. 10. 2018

 

Plast je out, súhlasíš? Inšpiruj sa influencerkou KAMU, ktorá svojich fanúšikov motivuje k životu bez plastu, alebo sleduj bratislavský zero-waste obchodík U Dobrožrúta

 

Niekoľko bodov pre dnešný deň, ktoré sa snaž dodržať:

 • Nepoužívaj plastové slamky

 • Namiesto igelitových sáčkov používaj tie z recyklovaného papiera alebo látkové tašky či sieťovky

 • Pokrmy si pripravuj do vlastných dózičiek

 • Ak zvykneš chodiť na kávičku so sebou, maj vždy po ruke vlastný hrnček alebo keepcup

 • PET fľaše vymeň za vlastnú nádobu na vodu

 • Nepoužívaj jednorazové taniere, poháre a príbory

 • Pokiaľ sa ti nejaký plast predsa len dostane pod ruky, vytrieď ho do kontajnera určeného pre plasty

 

HOVORÍŠ SI: “je to len slamka”? Čo keď si túto otázku položí miliarda ľudí, ktorí použijú v jeden deň “len tú jednu slamku”… Inšpiruj sa článkom z webu plastjepast.cz.

 

VIDEO: K výzve od Kamu už toho moc veľa hovoriť nemusíme.. 🙂

Už len 11 dní!

21. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

nedeľa 21. 10. 2018

 

Dnes je nedeľa a tak predpokladáme, že máš viac voľného času. Poďme ho spolu využiť. Ak cvičíš niekoľkokrát do týždňa, dnešná výzva bude pre teba extra ľahká. 🙂

Dnešná výzva je jasná, rozhýbeme sa a k tomu vstupnou podmienkou rozhodne nie je členstvo vo fitku 

 

Skús niečo, čo je pre teba nové, zaujímavé, zapni si YouTube a poď na to. Vybrať si môžeš napríklad:

 

Hovoríš si “som zdravý človek, tak prečo cvičiť?” Tak napríklad:

 • cvičenie predlžuje život
 • skvalitníš si spánok

 • budeš mať krajšiu pleť

 • vybuduješ si pevné telo

 • zlepšíš si náladu

 • budeš mať zo seba lepší pocit

 

Vyberieš si niečo? Veríme, že áno. 🙂 Ak máš v hľadáčiku iný typ cvičenia, podeľ sa s nami v Instastories. Ak označíš @blendea_sk, rozhodne nám to neunikne. 😉
Už sa spolu prekonávame celé 3 týždne!
4. týždeň (22. - 28. 10.)
22. októbra23. októbra24. októbra25. októbra26. októbra27.októbra28. októbra

22. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

pondělí 22. 10. 2018

 

Raňajkuješ každý deň to isté? Skús zmenu. 🙂 Okrem toho, dnes je pondelok – to však neznamená, že celý deň musí byť pochmúrny a vyčerpávajúci

 

Ak miluješ sladké raňajky, skús slané a naopak. Vstaň o čosi skôr a vyzdob si svoje raňajkové jedlo tak, že budeš jesť aj očami. 😉 Vyskúšaj raňajkovať na mieste, ktoré ti je príjemné: v posteli, na gauči, na zemi, na terase. Vytvor si príjemnú atmosféru, zapni hudbu a namiesto televízie si zapáľ vonnú sviečku.

A nezabudni piť SUPERGREENS.

 

TIPY na raňajky

 • Celozrnný chlieb s avokádom (nevegáni môžu pridať aj vajíčko). Inšpirujte sa receptom od mycookingdiary.cz

 • Upokojujúci smoothie bowl s čučoriedkami a levadnuľou podľa Blendea.cz

 • Malinový chia puding plný bielkovín taktiež podľa receptu Blendea.cz

 

Tak čo máš dnes na raňajky? Pochváľ sa v Instastories a označ @blendea_sk.
Už len 9 dní!

23. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

utorok 23. 10. 2018

 

VIEŠ, ako sa hovorí: “život bez cieľov je ako ísť na výlet a nevedieť kam”

Ciele nám pomáhajú k tomu, aby sa náš život uberal takým smerom, akým chceme. V každodennom zhone a povinnostiach je totiž ľahké svoj smer stratiť. Pravdepodobnosť toho, že niečo dosiahneš sa úmerne zvyšuje ak na nastavení a plnení svojich cieľov naozaj pracuješ. To znamená iba jediné – všetko si to pekne zapíš. 🙂

 

Sprav si chvíľku pre seba, nalaď sa na to, popremýšľaj o svojom živote a spíš si:

 1. Čo chceš dosiahnuť do konca tohto roka?
 2. Kde chceš byť za rok a čo preto konkrétne urobíš?
 3. Aké sú tvoje dlhodobé ciele?

TIP: Vieš, kedy milióny ľudí pracujú na svojich cieľoch? Prvého januára. 🙂 Inšpiruj sa článkom, ktorý sme napísali na českom blogu na tému novoročných predsavzatí – nájdeš v ňom mnoho praktických rád, ako na sebe pracovať.

 

Už len 8 dní!

24. den Blendea VÝZVY #PIJUZELENOU

středa 24. 10. 2018

 

Prečo tak často hovoríme o bielkovinách v strave? Pretože 20 % ľudského tela je tvoreného práve z proteínov, ktoré hrajú dôležitú úlohu vo všetkých biologických procesoch.

Zjednodušene povedané, každé jedlo dňa by malo obsahovať z ⅓ zdravé bielkoviny, darí sa ti to? Dnes upni svoju pozornosť na skladbu svojho jedálnička. Tretinka bielkovín, tretinka sacharidov a tretinka ovocia či zeleniny – to by mal obsahovať každý pokrm

 

Nič však neváž, nemeraj a nepočítaj. Každé jedlo stačí skontrolovať pohľadom a presvedčiť sa o tom, že obsahuje:

 • Bielkoviny: môžu byť rastlinné alebo živočíšne. Ak si bez mäsa nedokážeš predstaviť deň, sprav si z dneška dvojnásobnú výzvu a vyskúšaj jesť len rastlinné zdroje bielkovín. Išpiruj sa v článku 15 rastlinných zdrojov bielkovín
 • Sacharidy: tou lepšou voľbou sú polysacharidy v prirodzenej podobe, napríklad: vločky, divoká ryža či pšeno
 • Vláknina: nie je nad čerstvú zeleninu a ovocie, ktorá spestrí každý recept

 

TIP: Ďalšou dôležitou súčasťou tvojho zdravého jedálnička sú tuky, oleje a tekutiny. Prečítaj si článok od výživovej poradkyne Margit. 

 

Už len 1 týždeň!

25. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

štvrtok 25. 10. 2018

 

Dnešná doba je taká uponáhľadná, že často na nič nemáme čas a stále nestíhame – poznáš to?

Vzťahy sú ako rastliny a je potrebné sa o nich starať.

Zamysli sa: kedy naposledy si sa ozvala starým rodičom? A čo kamaráti z bývalej školy?

 

TIP? Dneškom sa začni starať o vzťahy. Napíš, alebo zavolaj dvom ľuďom z tvojho okolia a úprimne sa zaujímaj o to, ako sa im darí. Máš viac času? Naplánuj si rovno návštevu. 🙂

Už len 6 dní!

26. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

piatok 26. 10. 2018

 

Že to znie príliš všeobecne? Vôbec nie. 😉 Každý deň máme možnosť naučiť sa niečo nové. Posúvaj sa stále o kúsok ďalej, nestangnuj. Zamysli si nad tým, v čom sa môžeš a chceš zlepšiť

 

Máme pre teba niekoľko našich TIPOV:

 • nauč sa nové slová z cudzieho jazyka
 • prečítaj si odbornejší článok z oblasti, o ktorú sa zaujímaš 
 • zlepši sa vo varení vyskúšaním nového receptu
 • ak sa zaujímaš o cvičenie, ponor sa do problematiky jednotlivých cvikov či stavby tela
 • zaujímaj sa o problematiku plastov. Vyhľadaj si zaujímavé články či videá na témy plastic free/zero waste
 • pusti sa do čítania novej knihy
 • pozri si zaujímavé YouTube video alebo si vypočuj kvalitný podcast

 

Využi svoj deň a potenciál naplno, sú to len maličkosti no vo finále vedia zmeniť život.

 

Už len 5 dní!

27. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

sobota 27. 10. 2018

 

Trúfame si dokonca napísať, že kvôli strachu nám unikajú životné príležitosti. Často si v hlave vymýšľame takmer hororové scenáre, tým umocňujeme svoj strach a vo finále sa oberáme o nové možnosti a zážitky

 

Strach je základnou ľudskou emóciou, ktorú je možné prekonať. Ako?

 • Zadefinuj si, z čoho máš strach.
 • Prijmy ho ako výzvu. Uvedom si, akú šancu môžeš prepásť, ak strachu podľahneš.
 • Spíš si najhorší scenár toho, čo sa môže stať. Uvidíš, že tento scenár bude skôr nepravdepodobný a ak nie, pripravíš sa na všetko.
 • Sprav prvý krôčik vpred, ktorý ťa vyvedie z komfortnej zóny.

 

4 body v praxi:

 • Mám strach cestovať sama.
 • Mám síce strach, ale chcem to skúsiť. Myslím, že ma to posunie a obohatí.
 • Môžem sa napríklad stratiť (pribalím si mapu, nabitý telefón, powerbanku…určite sa z toho dostanem), unesie ma pirátska skupina (ok do telefónu si nainštalujem aj GPS lokátor a polohu budem zdieľať svojej rodine, budem posielať pravidelné správy mame o tom, kde sa nachádzam).
 • Chcem síce navštíviť Afriku, ale radšej začnem s tým, že pôjdem na výlet do Nemecka a vyskúšam si, aké to je. Idem si hneď kúpiť lístok na bus.

 

Zdieľaj svoje nové plány na Instagrame, označ @blendea_sk a použi hashtag #nebojimsa
Už len 4 dni!

28. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

nedeľa 28. 10. 2018

 

Odmeň sa. Starať sa o seba rozhodne nie je sebecké. Dopraj svojmu telu i mysli oddych v podobe, ktorá sa ti zdá najviac fajn:

 • dopraj si masáž

 • uži si vírivku či kúpeľ vo vani

 • poobedný šlofík bez výčitiek

 • relax s obľúbenou knižkou

 • skvelá večera v novej či obľúbenej reštaurácii

 

Ako budeš relaxovať?

Budeme ťa sledovať na Instagrame, tak nás nezabudni označiť a pridaj hashtag #pijemzelenu

 

Už len 3 dni!
5. týždeň (29. - 31. 10.)
29. októbra30. októbraPOSLEDNÝ DEŇ VÝZVY 31. októbra

29. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

pondelok 29. 10. 2018

 

Koniec mesiaca a teda aj výzvy sa blíži, ako sa cítiš? Dnes je pondelok čo znamená často hektický a uponáhľaný deň.

Neboj sa, nebudeme ťa nútiť čítať ezoterické knihy 

 

Meditáciu môžeš vyskúšať aj na 5 minút denne, nie je to nič ťažké a prinesie ti to len benefity.

 • nebudeš sa tak veľmi stresovať

 • vychutnáš si svoju obľúbenú hudbu, alebo si užiješ ozajstné ticho

 • naučíš sa pracovať sama so sebou

 • uvoľníš sa

 

TIP: S meditáciou sa často stretneš aj na hodine jogy. Môžeš ju vyskúšať aj doma, nepotrebuješ k tomu inštruktážne čítanie, ani kurz. Nájdi si chvíľku pre seba, zastav sa a jednoducho to skús – len tak, pre dobrý pocit.

 

VIDEO: Inšpiruj sa videom od urban yogi

Už len 2 dni!

30. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

utorok 30. 10. 2018

 

Súčasťou Blendea výzvy je predovšetkým užívať Blendeu SUPERGREENS každé ráno a Blendeu SUPERPROTEIN ako doplnok stravy pre zvýšený prísun bielkovín.

Po 30. dňoch užívania by si už mala “niečo cítiť”. Ako sa teda máš? Čo tvoja energia? Ako ti Blendea chutí? Ako ju najradšej užívaš? A celkovo, všimla si si nejakú zmenu?

 

Referenciu môžeš napísať:

Vydrž - už len zajtra!

31. deň Blendea VÝZVY #PIJEMZELENU

streda 31. 10. 2018

 

Pred nami je koniec mesiaca a teda aj výzvy, ako sa ti páčila? Bola to jazda, čo povieš? 😉 Pre nás rozhodne áno

 

Poďme výzvu zakončiť veselo a chutne. 1. októbra sme ju začali zeleným smoothie a zakončíme ju tým najšialenejším smoothie, aké nás len napadne:

 • zapoj fantáziu
 • tentokrát poď na to bez receptu
 • vytvor si vlastný výtvor 😉
 • nezabudni doň pridať Blendeu
 • pochváľ sa – zdieľaj, označ nás, pridaj hashtag #blendavyzva a #pijemzelenu
 • nemusíš dodržiavať bláznivosť, ale originalita a kreativita sa určite cení 
Tak schválne, čo si vymyslela ty?
HOTOVO!!!

NOVÝ PRODUKT

BLENDEA
SUPERPROTEIN

Zaobstarajte si kvalitný zdroj rastlinných bielkovín so superpotravinami.

Zistiť viac