8 týždňov užívania chlorelly silno podporuje imunitu, zistila štúdia

Chlorella a imunita

Vedci z Južnej Kórey v randomizovanej klinickej štúdii na ľuďoch zverejnenej v Nutrition Journal potvrdili, že krátkodobé užívanie doplnkov stravy s chlorellou môže zdravým ľuďom nakopnúť imunitu aj liečbu zápalov.

 

TIP: Hľadáte bezpečný a kvalitný doplnok stravy s chlorellou?

100% BIO česká zmes 4 zelených potravin Blendea SUPERGREENS je neobyčajným spojením chlorellyspirulinyzeleného jačmeňa a mladej pšenice.

  • Chlorellu pre vás pestujeme v tých najčistejších horských vodách Taiwanu.
  • Bežne je chlorella straviteľná z 40 – 50 %. My pri jej spracovaní používame nízkotlakové rozpínanie, bunková stena sa rozbije počas 3 sekúnd a vďaka tomu je chlorella v SUPERGREENS stráviteľná dvojnásobne – až z 80 %. Jej účinky využijete v tej najväčšej možnej miere.

 

Podporte imunitu chlorellou

8 týždňov užívania chlorelly stačia k tomu, aby sa zvýšila aktivita NK (prirodzených zabíjačov) buniek, ktorá je hlavnou zbraňou našej vrodenej rezistencie proti rôznym patogénom. Dokáže rýchlo zabiť nádorové bunky aj bunky infikované vírusom, baktériami a parazitnými infekciami.

Výskumníci z univerzity Yonsei a Daesang.Co.Ltd tvrdia: 

Výsledky našej klinickej štúdie na ľuďoch, rovnako ako rastúce množstvo lieteratúry, podporujú tvrdenie o prospešnom imunostimulačnom účinku chlorelly ako doplnku stravy.

Chlorella je jednou z prvých rias, ktoré sa začali pestovať ako potravinový doplnok. Priemyslovo začali chlorellu vyrábať po druhej svetovej vojne v Japonsku.

Kórejskí výskumníci uvádzajú, že táto riasa je veľmi bohatá na “aminokyseliny, proteíny, minerály, vitamíny, vlákninu a širokú škálu antioxidantov, bioaktívnych látok, chlorofyl atď.”

 

Lepšia obranyschopnosť a rýchlejší boj so zápalmi vďaka chlorelle

Navyše testovanej skupine posilnenej chlorellou významne vzrástli hladiny interferónu-gamma (IFN-gamma) a interleukínu-1 beta (IL-1 beta). IFN-gamma je životne dôležitá pre vrodenú a adaptívnu imunitu proti vírusovým infekciám, zatiaľ čo IL-1 beta hrá dôležitú úlohu pri zápalových reakciách.

Korejskí vedci zhrnuli svoju štúdiu:

Osemtýždňové užívanie chlorelly u zdravých Kórejčanov zvýšilo NK bunkovú aktivitu, produkciu IFN-gamma IL-1 beta. Zmeny aktivity NK buniek majú navyše pozitívny vplyv na aktivity v cytokínoch po zákrokoch.

 

Chlorella, detail

Chlorella – jednobunková sladkovodná riasa, ktorá vám pomôže hneď s niekoľkými zdravotnými problémami

 

Podrobnosti štúdie chlorelly

Vedci vybrali 51 zdravých Kórejčanov. Výskum bol skutočne objektívny – randomizovaný, dvojmo zaslepený a kontrolovaný placebom.

Účastníci boli náhodne rozdelení do dvoch skupín. Jedni denne po dobu 8 týždňov dostávali 5 gramov chlorelly v tabletkách, druhí placebo (neúčinnú látku vo forme tabletiek, ktoré chutili a vyzerali ako tie chlorellové – ale žiadnu aktívnu látku neobsahovali).

Výsledky výskumu ukázali, že aktivita NK buniek v skupine, ktorá dostávala chlorellu, vzrástla približne o 10 %. V skupine s placebom došlo k miernemu (štatisticky nevýznamnému) poklesu.

Pretože výsledky naznačujú priaznivý imunostimulačný účinok doplnku stravy chlorella, vedci varujú pred unáhlenými závermi. Uviedli, že sa štúdia zameriavala iba na normálnych zdravých Kórejčanov – výsledky nemôžu byť zovšeobecňované na chorých alebo na ľudí iných etník.

ŠtúdiaPriaznivý imunostimulačný účinok krátkodobého užívania doplnku stravy chlorella: zvýšenie NK aktivity buniek a včasné reakcie na zápal (randomizovaná, dvojmo zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia)

Autori štúdie: J.H. Kwak, S.H. Baek, Y. Woo, J.K. Han, B.G. Kim, O.Y. Kim, J.H. Lee

Štúdia v PDF: na tomto odkaze

Zdroj: Nutra

 

VIDEO: Okrem imunity vám Blendea môže pomôcť nakopnúť celkové zdravie

8 týždňov užívania chlorelly silno podporuje imunitu, zistila štúdia
5 (100%) 1 hlas[ů]

Pridajte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

NOVÝ PRODUKT

BLENDEA
SUPERPROTEIN

Zaobstarajte si kvalitný zdroj rastlinných bielkovín so superpotravinami.

Zistiť viac