3 kroky k zdravému detoxu po sviatkoch. Takto sa rýchlo očistíte.

Vianoce a Nový rok sú úspešne za nami a my sa môžeme začať sústrediť na niečo úplne iné, ako je zháňanie darčekov, pečenie dobrôt a príprava občerstvenia na sto spôsobov. Teraz konečne nadišiel ten čas, kedy sa môžeme sústrediť sami na seba a urobiť niečo dobré pre svoje telo. Chcete predsa prežiť ďalší rok v dobrej kondícii a plní energie, však?

Poďte s nami začať zdravý povianočný detox na prečistenie tela a naštartovanie metabolizmu. To všetko príjemnou cestou bez drastických diét, hladovania a obmedzovania. V podstate k tomu postačia 3 jednoduché kroky.

V prvom rade je treba myslieť na pravidelnosť, telo neprečistíte zo dňa na deň, chce to trochu disciplíny a výdrže. Druhým krokom je potom dlhodobé nastavenie jedálnička. Tretím zásadným krokom je pitný režim, ktorý zahŕňa bylinky na prečistenie tela. Uznajte, žiadna veda, že?

3 zdravé a nenáročné kroky k detoxikácii organizmu v novom roku

Krok č. 1: Čistite telo každý deň

Najdôležitejším krokom je telo poriadne prečistiť. Nemusíte ale hneď držať prísne diéty alebo sa púšťať do drastických detoxikačných programov. To sa napokon takto v zime ani neodporúča. Stačí, keď si všetko správne nastavíte a začnete pozvoľna a zdravo. Prvým a skvelým tipom je dopriať si každé ráno zarovnanú odmerku Blendea SUPERGREENS zaliatu vodou.

Blendea SUPERGREENS obsahuje 4 zelené superpotraviny, ktoré hravo pomáhajú k pohodlnému prečisteniu tela.

Jednou z nich je chlorella, ktorá je bohatá na vybrané vitamíny a minerály (vitamín A, biotín, betakarotén, vitamín C, vitamíny B, železo, zinok, vápnik, meď, fosfor, horčík) a esenciálne mastné kyseliny. Tiež podporuje normálnu funkciu čriev, stabilizuje mikrobiálne osídlenie čriev, pôsobí ako antioxidant a napomáha udržiavať normálnu činnosť pečene, srdca a ciev.

Druhou zelenou superpotravinou, ktorú Blendea okrem iného obsahuje, je spirulinaTá stabilizuje zdravú črevnú mikroflóru a podporuje rast tých správnych črevných baktérií. Pozitívne tým ovplyvňuje nielen tráviace procesy, ale aj imunitný systém celého tela.

Pozitívne účinky týchto dvoch superpotravín potvrdzuje aj štúdia MVDR. Zuzany Zápalkovej. Blendea však obsahuje i mladý zelený jačmeň a pšenicu, takže je zmes ešte hodnotnejšia. Blendea SUPERGREENS sa výborne hodí do všetkých smoothie nápojov, ktoré si doma pripravíte. Množstvo receptov a inšpirácií na smoothiečka nájdete priamo na blogu

Užívání blendea SUPERGREENS

 

Krok č. 2: Zbavte sa prebytočného cukru a viac vnímajte prirodzene sladké chute

Cukor je síce jednou z dôležitých položiek, ktoré naše telo potrebuje, ale ak ho príjmeme príliš, môže nám narušiť prirodzenú rovnováhu tela a to predovšetkým pri trávení. Výsledkom je, že nás bolí žalúdok, je nám ťažko a často pociťujeme smäd.                 A priznajme si, že to po Vianociach rozhodne hrozí.

Tým, že budete telu dávať menej cukrov sa vám bezpochyby uľaví na všetkých frontoch. Nebudete priberať, naopak, je takmer isté, že nejaké to kilo zhodíte. Budete sa cítiť omnoho viac nabudení, menej unavení, tiež sa vám bude určite lepšie spať. A navyše sa vám ustáli krvný tlak a cholesterol.

To všetko tým najlepším spôsobom prispieva k tomu, aby sa vaše telo začalo zbavovať aj ďalších škodlivých látok a metabolizmus začal lepšie fungovať. Nadbytok cukru škodí aj ďalším aspektom nášho života.

 

Čo všetko môže cukor ešte zapríčiniť?

A to zďaleka nie je všetko. Odborníci sa právom domnievajú, že konzumácia cukru je hlavnou príčinou obezity a mnohých chronických chorôb, ako je cukrovka.

 

Ako cukor nahradiť?

Klasický biely cukor sa často nahrádza cukrom trstinovým, ale ani to nie je najlepšie riešenie. Pokiaľ sa ani po sviatkoch nemôžete sladkého vzdať a je vo vašom jedálničku nevyhnutné, skúste to aspoň trošku zdravšie a cukor vymeňte za alternatívy.

Ovocie obsahuje fruktózu

Naučte sa proste nesladiť. Väčšina potravín je prirodzene sladká (v ovocí je to fruktóza) a nie je potrebné ich viac dosládzať.

 

Krok č. 3: Pravidelný jedálniček a bylinky

Určite vás neprekvapí to, že je potrebné upraviť jedálniček. Bez toho sa samozrejme neobíde žiadna životná zmena k lepšiemu. Určite sa ale nežeňte do hladovania alebo jedného jedla denne.

Doprajte si nejakú zdravú dobrotu hneď 5x denne. Pripravujte si ale malé porcie a skúste využiť čo najčerstvejšie potraviny. Skvelým tipom, ako čo najmenej bolestivo znížiť porcie je, že si budete jedlo servírovať na malý – dezertný tanierik, miesto na klasický veľký tanier. Budete mať pocit plného taniera, jedla však reálne zjete menej.

Dietologička Karolína Hlavatá odporúča:

„Mali by sme si nastaviť interval medzi jednotlivými jedlami, teda raňajkami, desiatou, obedom, olovrantom a večerou. Tým, že sa človek preje večer, potom nemá chuť jesť ráno. Je lepšie dávať si striedmejšie večere, aby sme boli ráno zdravo hladní a normálne naštartovali režim jedenia.“ 

 

Siahnite po bylinkách

Bylinky samotné, ale i bylinné zmesi sú ďalším výborným krokom k prečisteniu tela.

Harmanček

Harmanček obsahuje veľké množstvo modrej silice, ktorá podporuje vylučovanie žlče, pôsobí protizápalovo a je účinný proti žalúdočným vredom.

Nálev z harmančeka je tak ideálny pre očistu tráviaceho traktu, poskytne vám úľavu aj pri zažívacích problémoch. S harmančekom to ale nepreháňajte, pri nadmernom užívaní spôsobuje nervozitu alebo dokonca zápaly spojiviek. Doprajte si ho teda iba raz denne po dobu jedného týždňa, kým telo dôkladne prečistíte.

Kamilkový čaj

Nepodceňujte bylinky, majú skvelé ozdravné aj detoxikačné účinky

 

Breza

Breza má silné detoxikačné účinky. Vyskúšajte výťažky z brezy ako doplnok stravy. Ten stimuluje funkcie pečene, zlepšuje osteoporózu a ovplyvňuje činnosť pankreasu. Brezu zoženiete tiež ako čaj.

Brezový čaj sa radí k vynikajúcim prírodným produktom s pozitívnymi účinkami na ľudské telo, okrem iného pôsobí podporne na náš metabolizmus, zbavuje telo škodlivých látok a funguje protizápalovo.

Žihľava

Žihľava má silné močopudné a detoxikačné účinky. Čistí krv, obličky, vyplavuje soli a obličkové kamienky. Ďalej podporuje imunitný systém a pomáha pri alergiách – potláča alergické účinky, ako je chrípka, slzenie očí, ale aj akné a podobne.

Simona Procházková, zakladateľka manufaktúry na spracovanie liečivých bylín a autorka populárne náučných kníh:

„Žihľava a ľubovník bodkovaný sú moje najobľúbenejšie bylinky. Žihľavku mám rada preto, že ju nájdeme všade a je snáď úplne na všetko, a ľubovník pre jeho výrazné rozveseľujúce účinky.“ 

Čo ocenia všetci s histamínovou intoleranciou – žihľava preukázateľne potláča uvoľňovanie histamínu. Takže pokiaľ po sviatkoch trpíte kvôli nadbytku histamínu, šup na stôl hrnček so žihľavovým čajo.

TIP NA KAŽDÝ DEŇ: Deň naštartujete teplou vodou s citrónovou šťavou, ktorá telo hneď zrána zbaví zahlienenia a nakopne vás na celé dopoludnie. Pokojne pridajte odmerku Blendea SUPERGREENS, aby bola detoxikácia rýchlejšia a účinky silnejšie.

 

Potom si dajte tepelne upravené ovocie – vo vode ohriate jabĺčko, hrušku alebo broskyňu. Vždy ovocie posypte lyžicou škorice, aby ste telo hneď zrána neochladzovali. Počas dopoludnia nezabudnite vypiť aspoň vždy dva hrnčeky bylinkového čaju.

 

Tipy a recept na záver:

 

 

Ohodnoťte článek

Pridajte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

NOVÝ PRODUKT

BLENDEA
SUPERPROTEIN

Zaobstarajte si kvalitný zdroj rastlinných bielkovín so superpotravinami.

Zistiť viac