Maca zvyšuje plodnosť a kvalitu spermií, dokázala štúdia

maca a plodnosť

Maca sa tradične používa na podporu plodnosti, povzbudenie sexuálnej túžby a zlepšenie sexuálneho života už od nepamäti. Štúdia na 9 dobrovoľníkoch dokázala, že maca môže byť nádejou pre páry, ktoré sa neúspešne snažia o bábätko.

Skoršia štúdia dokázala, že maca zlepšuje spermatogenézu u potkaních samčekov. Účinok macy na produkciu spermií u mužov však konečne potvrdil až tento peruánsky výskum.

Peruánski vedci skúmali účinok 4 mesačnej perorálnej liečby macou vo forme tabliet na spermie 9 bežných dospelých mužov vo veku 24-44 rokov. Maca zlepšila produkciu spermií aj ich množstvo a pohyblivosť.

 

Užívajte macu priamo z Peru pohodlne v SUPERPROTEINE Blendea s prírodnou chuťou:

Aby ste macu priamo z Peru mohli užívať pohodlne, pridávame ju do SUPERPROTEINU Blendea s prírodnou chuťou.

  • Maca v SUPERPROTEINE Blendea vás nabije energiou, zvýši vitalitu a podporí celkové zdravie, pamäť i dobrú náladu. Pomôže vám tiež vyladiť hormonálnu nerovnováhu.
  • SUPERPROTEIN Blendea je dokonalým spojením výberových rastlinných proteínov a superpotravín, ktoré organizmus podporujú pri fyzickej záťaži.

Ukáž zloženie SUPERPROTEIN

 

Väčší objem ejakulátu, počtu spermií aj ich pohyblivosť – muži budú po mace plodnejší 

Peruánski vedci zistili, že liečba macou viedla k zvýšeniu objemu semena, počtu spermií v ejakuláte aj k zlepšeniu ich pohyblivosti. Hladina sérových hormónov liečbou ovplyvnená nebola. Nevyskytli sa ani žiadne významné rozdiely medzi dvoma rôznymi skúmanými dávkami macy (1500 a 3000 g denne).

Maca zvyšuje plodnosť

Maca má potenciál pomôcť vám k vytúženému bábätku

 

Detaily štúdie macy a plodnosti

Štúdia skúmala 9 dobrovoľníkov po dobu 4 mesiacov. 6 z nich dostávalo 1500 mg macy denne, 3 muži 3000 mg. Analýza spermií bola uskutočnené podľa pokynov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Luteinizačný hormón (LH), hormón stimulujúci folikuly (FSH), prolaktín (PRL), testosterón (T) i estradiol (E2) boli merané pred aj po liečbe. Maca produkciu spermií a ich pohyblivosť zlepšila mechanizmami nesúvisiacimi s LH, FSH, PRL, T a E2.

Skúmali sme tiež účinok macy na ženy, údaje sme však nepublikovali. Bolo dokázané, že perorálne podávanie macy po dobu 2 týždňov viedlo k zväčšeniu dominantných folikulov. To naznačuje, že maca môže zlepšiť aj odpoveď na hormón FSH.tvrdia peruánski vedci

 

Hodnoty FSH sa obvykle berú ako ukazovateľ plodnosti. Menšia hodnota značí menšiu šancu pre počatie.

Štúdiu schválil Inštitucionálny kontrolný výbor Úradu pre vedecký výskum univerzity Peruana Cayetano Heredia.

maca peruánská

Maca vo forme práškov podľa vedcov zlepšuje produkciu aj množstvo spermií

 

Autori štúdie: Gustavo F. Gonzales, Amanda Cordova, Carla Gonzales, Arturo Chung, Karla Vega, Arturo Villena

Štúdia: Katedra fyziologických vied, Fakulta vied a filozofie a Ústav výskumu de la Altura. Peruánská univerzita Cayetano Heredia, Lima, Peru

Zdroj: Asian Journal of Andrology

 

VIDEO: Základné informácie o SUPERPROTEINE Blendea, ktorý okrem macy obsahuje ďalšie 3 superpotraviny – yacon, lucumu a MSM. Všetko pre zdravé svaly, kĺby, kosti a šľachy. 

 

Ohodnoťte článek

Pridajte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>