33 dôvodov, prečo piť mladú pšenicu každý deň

Šťava z mladej pšenice je bohatá na chlorofyl, vitamíny (najmä vitamín A, B, C, E and K), vápnik, draslík, železo, magnézium, sodík, síru a celých 17 typov aminokyselín. To z mladej pšenice robí intenzívny zelený životabudič, a my Vám prinášame hneď 33 dôvodov na to, prečo by ste ju mali vyskúšať aj vy. 🙂

 

Šťava z mladej pšenice

Šťava z mladej pšenice

33 bystrých dôvodov, prečo mladú pšenicu zaradiť do jedálnička

Verím, že týchto 33 dôvodov vás presvedčí, aby ste ju prinajmenšom vyskúšali:

 1. Šťava z mladej pšenice je jedným z najlepších dostupných zdrojov chlorofylu, obsahuje ho viac ako 70 %. Aby však bol chlorofyl čo najúčinnejší, musí byť získaný výťažkom zo živej rastliny.
 2. Mladá pšenica je účinným liekom, pretože obsahuje všetky známe minerálne látky a vitamíny A, komplex vitamínu B, C, E a K.
 3. Je tiež extrémne bohatá na proteín a obsahuje 17 aminokyselín, ktoré sú stavebným prvkom proteínu.
 4. Chlorofyl môžeme získať z mnohých rastlinných zdrojov, mladá pšenica je však unikátna v tom, že obsahuje vyše 100 pre človeka dôležitých výživových elementov. Ak je navyše pestovaná v organickej pôde, absorbuje z nej 92 z celkových 115 známych minerálnych látok.
 5. Chlorofyl sa v tekutej forme dostáva do tkaniva, kde rýchlo nájde jeho poškodené miesta.
 6. Mladá pšenica obsahuje surový chlorofyl, ktorý môže byť užívaný orálne bez vedľajších účinkov. Navyše vedci sa zhodli na tom, že mladá pšenica nemá toxické účinky v akomkoľvek množstve a to pri podaní či už zvieratám, alebo ľuďom.
 7. Chlorofyl obsahuje enzýmy a superoxid dismutázy – proteín obsahujúci meď, ktorý sa nachádza v červených krvinkách. Tento enzým rozkladá voľné radikály v tele do ľahšie vstrebateľnej formy, čím spomaľuje proces starnutia.
 8. Chlorofyl je základným prvkom fotosyntézy a obsahuje tak viac energie než akýkoľvek iný potravinový element.
 9. Chlorofyl je dôležitý pre tvorbu krvi, podporuje vznik hemoglobínu.
 10. Chlorofyl zamedzuje rastu a vývoju nežiaducich baktérií.
 11. Masti s obsahom chlorofylu z mladej pšenice majú upokojujúce účinky a sú užitočné pre liečbu mnohých kožných problémov vrchnej aj spodnej kože. Spomenieme napríklad ekzémy, lupienku, svrbenie a pálenie pokožky či problémy, spôsobené hmyzím pohryznutím.
 12. Chlorofyl optimalizuje hladinu cukru v krvi.
 13. Chlorofyl neutralizuje toxické látky.
 14. Mladá pšenica odvádza z tela ťažké kovy a zvyšky drogových látok.
 15. Mladá pšenica napomáha k správnemu tráveniu a čistí črevné steny. Vďaka vysokému obsahu horčíka črevá uvoľňuje, a pomáha tak pri zápche. Účinne čistí tiež pečeň.
 16. Doktor Benjamin Gruskin, M. D. v American Journal of Surgery (1940) odporúčal chlorofyl pre jeho protizápalové účinky. Navrhoval jeho klinické využitie pre upokojenie infekcie streptokokom, na liečbu chronického zápalu dutín, hojenie rán, liečbu kŕčových žíl a vredov predkolenia, liečbu zápalu krčka maternice, zabránenie niektorých vaginálnych infekcií, zmiernenie brušného týfusu a ďalšie.
 17. Birscher pomenoval chlorofyl ako „koncentrovanú slnečnú silu“. Povedal, že chlorofyl zvyšuje funkciu srdca, má pozitívny vplyv na cievny systém, črevá, maternicu a pľúca. Viac o benefitoch chlorofylu ako takého si môžete prečítať napríklad v knihe Davida Sandovala – The Green Foods Bible.
 18. Šťava z mladej pšenice pomáha pri regenerácii pľúc poškodených dýchaním kyslých plynov, ako je oxid uhoľnatý. Jeho vplyv je minimalizovaný, pretože chlorofyl podporuje vznik hemoglobínu.
 19. Mladá pšenica má vďaka chlorofylu tiež vysoký obsah kyslíka. To je pre telo prospešné, pretože mozgové ale aj všetky ďalšie tkanivá v tele fungujú optimálne v dobre okysličenom prostredí.
 20. Mladá pšenica je nutrične kompletnou potravinou, ktorá podporuje telesný rast a vývoj.
 21. Vysoký obsah magnézia v chlorofyle vytvára enzýmy, ktoré podporujú produkciu pohlavných hormónov. Napr. farmári v Midwest pasú svoje kravy, ktoré sú neplodné, na mladej pšenici, aby ich plodnosť obnovili.
 22. Šťava z mladej pšenice je skvelý prostriedok na čistenie pleti, lieči akné, a ak je užívaná dlhšie ako pol roka, pomáha dokonca redukovať jazvy. Samozrejme však v kombinácii s vhodnou diétou.
 23. Mladá pšenica v tele pôsobí doslova ako „čistiaci prostriedok“ a môže byť používaná ako dezodorant pre neutralizáciu pachov.
 24. Už malé množstvo mladej pšenice pomáha ako prevencia pred zubným kazom. Šťava držaná v ústach po dobu 5 minút navyše zmierňuje bolesti zubov.
 25. Kloktanie šťavy pomáha aj pri bolesti v krku.
 26. Šťava z mladej pšenice pomáha zamedziť šediveniu vlasov a eliminuje tvorbu lupín. Odporúča sa vmasírovať šťavu do pokožky hlavy, prikryť kúpacou čiapkou a nechať 15 minút pôsobiť.
 27. Mladá pšenica pomáha pri rôznych srdcových problémoch. Redukuje vysoký krvný tlak a posilňuje kapiláry (jemné cievy).
 28. Mladú pšenicu môžeme používať ako účinnú intímnu kúpeľ pri mnohých ženských problémoch.
 29. Mladá pšenica zmierňuje artritídu. Odporúča sa priložiť namočenú vreckovku na postihnuté miesto a prikryť nepresakujúcou látkou (napr. fólia).
 30. Erap Thomas zistil, že už okolo 30 g mladej pšenice v 5 l vody má pri vonkajšom používaní upokojujúci účinok. Zastavuje krvácanie, zmierňuje svrbenie a pomáha liečiť rôzne kožné problémy. Neskôr Dr. Thomas tiež zistil, že ovocie a zelenina, kontaminované chemickými postrekmi, boli po umytí vo vode s pridaním šťavy z mladej pšenice dôkladne očistené.
 31. Mladú pšenicu si môžete dokonca vypestovať sami doma, a to len v priebehu pár týždňov.
 32. Mladá pšenica je bezlepková, pretože sa zberá ešte predtým, než vyrastú jej zrná.
 33. A nakoniec – užívaním šťavy z mladej pšenice obnovíte vašu vitalitu a budete sa cítiť skrátka skvele. 🙂

 

Nezabudnite, že aby mladá pšenica bola čo najúčinnejšia, musí byť čisto prírodná, pestovaná v prísnych podmienkach bez použitia chemických hnojív a musí byť zberaná včas. Jedine tak jej šťava bude obsahovať tie najvýživnejšie látky.

 

TIP: BIO mladú pšenicu najvyššej kvality, ale aj ďalšie 3 silné zelené superpotraviny, obsahuje zelená zmes Blendea SUPERGREENS.

blendea supergreens

 

VIDEO: Prečo denne piť šťavu z mladej pšenice?

 

Zdroj: http://thechalkboardmag.com/50-reasons-to-drink-wheatgrass-everyday

 

33 dôvodov, prečo piť mladú pšenicu každý deň
5 (100%) 3 hlas[ů]

Pridajte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

NOVÝ PRODUKT

BLENDEA
SUPERPROTEIN

Zaobstarajte si kvalitný zdroj rastlinných bielkovín so superpotravinami.

Zistiť viac