Proteínová tvarohová roláda s ríbezľami a karobom

Tvarohová roláda

Hľadáte rýchly recept, ktorý môžete meniť podľa sezónneho ovocia? Recept neobsahuje žiadnu múku a napriek tomu je krásne ľahký, nadýchaný a svieži.

Domáca tvarohová roláda s ríbezľami

tvarohová roláda s rybízem

Ľahká, jemná, ale výživná roláda s kyselkavým ovocím – sen nejedného maškrtníka i športovca

 

Cesto:

Náplň:

recept na tvarohovú roládu

Stačí iba pár vecí a pár minút. Rýchly, nenáročný a uspokojivý dezert pre každého.

Postup:

Najprv si predhrejeme rúru na 180 stupňov. Žĺtky oddelíme od bielkov. Bielky vyšľaháme spolu so sladidlom na tuhý sneh. V závere vyšľaháme na najnižších otáčkach žĺtky. Metlou opatrne vmiešame SUPERPROTEIN a karob. Cesto rozotrieme do tenkej vrstvy na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri 200°C asi 12 minút.

rybízová roláda

Cesto nerobte príliš hrubé, aby sa vám dala roláda pekne zrolovať.

 

Medzitým si tvaroh zmiešame so sladidlom a čerstvými ríbezľami. Potom náplň rozotrieme na vychladnuté cesto a opatrne zabalíme do rolády. Roládu potrieme tvarohom a posypeme ríbezľami. Dáme minimálne na 2 hodiny do chladničky a môžeme podávať.

tvarohová roláda

Roládu nechajte chladiť, aby sa vám dobre krájala. Zabaľte si ju so sebou na tréning, na desiatu do práce alebo si ju vychutnajte doma s poobednou kávičkou. 

 

Myslite na svoje zdravie:

  1. Ríbezle majú vysoký obsah vitamínu C, karoténu, vápniku a iných životne nevyhnutných živín. To robí z ríbezlí ovocie maximálne vhodné pre posilnenie našej imunity.
  2. Xylitol je sladidlo z brezovej kôry. Je sladký ako cukor, ale má o 40% nižšiu energetickú hodnotu a nízky glykemický index (13).
  3. Blendea SUPERPROTEIN – prírodný rastlinný proteín, ktorý obsahuje rastlinné proteíny a superpotraviny. Regeneruje svaly, dodáva energiu, posilňuje vlasy, nechty aj pokožku. Vyrovnáva hormonálnu nerovnováhu, zvyšuje ohybnosť tela a má anti-age účinky.

Blendea SUPERPROTEIN

Blendea SUPERPROTEIN si môžete kúpiť TU

 

Pre Blendea kuchyňu s láskou Gábi 🙂 Kliknite a sledujte aj môj Instagram pre stále nové zdravé inšpirácie

Gábi v kuchyni

Ohodnoťte článek

Pridajte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

NOVÝ PRODUKT

BLENDEA
SUPERPROTEIN

Zaobstarajte si kvalitný zdroj rastlinných bielkovín so superpotravinami.

Zistiť viac