Často sa nás pýtate

O superpotravinách

Má konzumácia zelených superpotravín nejaký význam?

Zelené superpotraviny obsahujú komplex zdraviu prospešných živín. Súčasný životný štýl, spojený s nesprávnym stravovaním, môže spôsobovať zdravotné komplikácie a prispieva k rozvoju civilizačných chorôb. Blendea SUPERGREENS doplňuje cenné prírodné látky, ktoré mnohí prijímajú v strave nedostatočne, alebo vôbec. Úplný zoznam živín nájdete v sekcii Zloženie.

Dokážem s Blendeou schudnúť?

Blendea nie je prípravok na chudnutie, takže jej konzumácia nemá priamy vplyv na redukciu váhy. Zložky prípravku však urýchľujú metabolizmus, zlepšujú trávenie a čistia tráviacu sústavu. Vysoký obsah vlákniny navyše tlmí pocit hladu. Blendea stimuluje telo k lepšiemu hospodáreniu so živinami, takže určitý váhový úbytok očakávať môžete.

V čom je Blendea lepšia než ostatné výrobky zo superpotravín?

Blendea je unikátnou kombináciou 4 zelených superpotravín, ktorú v žiadnom inom doplnku stravy nenájdete. Pomer chlorelly, spiruliny, zeleného jačmeňa a mladej pšenice sme vyvážili tak, aby ste nemuseli užívať žiadne podobné prípravky navyše. Okrem toho má Blendea sviežu chuť vďaka kúsku mäty.

Aké komplikácie prináša nesprávne stravovanie?

Ľudské telo potrebuje kvalitnú výživu. Pokiaľ jedlo zanedbávate, hladujete alebo sa prejedáte nezdravými potravinami, čoskoro sa to niekde prejaví. Hladovanie podporuje vznik žalúdočných vredov, dlhodobo zvýšený príjem cukru zasa spôsobuje diabetes. Tučné jedlá a polotovary zvyšujú hladinu cholesterolu, ktorý zanáša cievy a zhoršuje kondíciu srdca. Neriadená redukčná diéta oberá telo o svalovinu, dochádza k rednutiu kostí a znižuje sa elasticita kĺbov. Blendea pomáha meniť vašu životosprávu k lepšiemu, postupne a bez dramatických výkyvov.

Zloženie

Je Blendea 100% BIO?

Áno. Všetky suroviny pochádzajú z kvalitných zdrojov a každý z našich pestovateľov splňuje prísne kritériá ekologického hospodárstva. Blendea neobsahuje rezíduá chemických postrekov ani ťažkých kovov. Ide o čisto prírodný prípravok bez syntetických prísad.

Ako zaisťujete šetrné a eko pestovanie rastlín?

Dbáme na prvotriednu kvalitu surovín. Náš výrobca pestovateľov neustále kontroluje, pričom rastliny pravidelne prechádzajú starostlivým laboratórnym rozborom. Všetky testy sa pravidelne opakujú. Kvalitu surovín zaručuje taktiež certifikát SI-EKO Bureau Veritas.

Blendea sa vyrába iba vo forme prášku?

Áno, jedná sa totiž o najpraktickejší spôsob spracovania. Po zbere úrody sa rastliny rýchlo kazia, a preto ich radšej ihneď usušíme a spracovávame na prášok. Iba tak je možné zachovať maximálne množstvo živín. Predĺženú trvanlivosť namiesto konzervantov zaisťuje neprepustne uzatvorený obal.

Pridáva sa do zmesi Blendea okrem superpotravín ešte niečo?

Vôbec nič. Blendea predstavuje čisté spojenie 4 zelených superpotravín a kúsku mäty. Žiadne farbivá, arómy, syntetické dochucovadlá a konzervanty.

Obsahuje Blendea sušené a pomleté rastliny, alebo dehydrovanú šťavu?

Blendea obsahuje sušené a na jemný prášok pomleté superpotraviny a mätu. Šetrným sušením pri nízkej teplote sa uchovávajú všetky bioaktívne látky a nezníži sa ich účinok.

Ako môže byť Blendea bez lepku, keď obsahuje pšenicu a jačmeň?

Lepok obsahujú len zrelé klasy. Blendeu vyrábame z mladého, zeleného jačmeňa a pšenice. Sú to svieže zelené výhonky plné živín, ktoré neobsahujú lepok. Opatrne ich sušíme a následne melieme na jemný prášok.

Dochádza u chlorelly k rozbitiu bunkovej steny?

Áno, samozrejme. Bez procesu dezintegrácie by telo nedokázalo využiť cenné látky vo vnútri bunky. Existujú dva procesy spracovania. Pri tradičnom postupe je miera stráviteľnosti 40 - 50 %. Náš dodávateľ však používa proces nízkotlakového rozpínania, vďaka čomu je miera stráviteľnosti takmer dvojnásobná. Pri tejto metóde nízkotlakový expanzívny blesk rozbije bunkový proces, čo má za následok rozpad bunkovej steny behom troch sekúnd. Potom sa na povrchu objavia póry, ktoré môžeme prirovnať ku prasknutiu kukurice. Stúpajúce žiarenie, ako následok procesu, zapríčini vylúčenie vlhkosti v chlorelle a teplota sa znižuje naspäť do normálu. Dáta tejto narušenej bunkovej steny vykazujú mieru stráviteľnosti až 80 %.

Obsahuje Blendea alergény?

Nie, i keď pri spracovaní mäty v potravinárskej farbike môže dôjsť ku kontaktu s mikroskopickými stopami orechov. Ide však len o stopové množstvo, s ktorým ste v kontakte prakticky nepretržite, aj v iných výrobkoch.

Je Blendea bez nebezpečných pesticídov?

Áno, úplne bez. Výrobca zložky testuje na prítomnosť až 310 rôznych škodlivých pesticídov. Zloženie zmesi je teda dokonale čisté a vysoko kvalitné. Blendea taktiež získala európske označenie BIOlogo ako výrobok najvyššej kvality.

Obsahuje Blendea ťažké kovy, mykotoxíny, pesticídy, ionizujúce radianty alebo GMO látky?



Užívanie

Ako sa Blendea užíva?

Úplne jednoducho. Ideálne ráno nalačno zmiešajte 1 - 2 čajové lyžičky s aspoň 2 dcl čistej vody, džúsu, šťavy alebo smoothie. Konzumácia nalačno je ideálna pre maximálne vstrebávanie živín. Odporúčame Blendeu rýchlo vypiť, aby sa na dne pohára nezačala vytvárať usadenina. Pre maximálne využitie všetkých živín odporúčame Blendeu užívať bez akejkoľvek úpravy, ideálne nalačno, zmiešaním s vodou, džúsom či smoothie. Všetky rastlinné suroviny totiž môžu vplyvom tepelnej úpravy strácať časť svojich živín. Predovšetkým pri teplote nad bodom varu sa znehodnocuje veľká časť vitamínov. Preto sme pre vás pripravili sekciu receptov, do ktorých zaraďujeme, okrem smoothie, raw recepty ako alternatívu tepelnej úpravy pokrmov.

Ako dlho sa Blendea užíva?

Blendeu odporúčame užívať dlhodobo. Telo každého človeka je iné, a rovnako sú odlišné jeho ciele a potreby. Niektorí zákazníci dosiahnu požadovaného zlepšenia už do dvoch mesiacov od začiatku užívania, a naopak niektorí užívajú Blendeu nepretržite. Záleží teda na zdravotnom benefite, ktorý chcete dosiahnuť na vašom súčasnom zdravotnom stave. Odporúčame sa v tomto prípade riadiť podľa vášho pocitu.

Kto by sa mal prípravku Blendea radšej vyhnúť?

Detoxikácia organizmu sa nehodí tak pre tehotné a dojčiace ženy, ako aj pre deti do 3 rokov. Ojedinele sa u niektorých ľudí môže objaviť alergická reakcia, v takom prípade užívanie prípravku prerušte - viď sekcia účinky

Pre koho je Blendea vhodná?

Takmer pre každého. Suroviny v BIO kvalite, šetrné spracovanie a vysoká výživová hodnota robia z našej zdravej zmesi univerzálnu potravinu pre všetkých. Do jedálnička Blendeu môžu zaradiť priaznivci zdravej výživy, ľudia so zdravotnými komplikáciami či diétnym obmedzením (diabetici, celiatici, ľudia trpiaci laktózovou intoleranciou). Ocenia ju taktiež vegáni, vegetariáni, vitariáni či priaznivci paleo a RAW stravovania.

Ako Blendeu užívajú deti?

Blendeu, ako súčasť vyváženého jedálnička, môžete podávať deťom od 3 rokov. Pripravte im nápoj z polovice čajovej lyžičky zmesi. Deti nad 15 rokov môžu Blendeu užívať rovnako, ako dospelí.

Môžem Blendeu kombinovať s ďalšími výživovými doplnkami?

Záleží na type daného prípravku. Výrobky s podobným zložením neužívajte zároveň s Blendeou. Pokiaľ pravidelne užívate lieky na predpis, poraďte sa o vhodnosti zelenej zmesi s vašim lekárom. Pokiaľ pravidelne užívate voľnopredajné lieky, taktiež odporúčame konzultáciu s lekárom.

Čo robiť, ak zabudnem užiť dennú dávku?

Blendea je čisto výživový doplnok, jeho vynechanie nepredstavuje žiadne zdravotné riziko. Prídete však o dennú dávku cenných živín, prípadne spomalíte proces detoxikácie organizmu.

Je možné sa Blendeou predávkovať?

Pri užívaní podľa návodu predávkovanie nehrozí. Veľkosť jednotlivých dávok presne zodpovedá ideálnemu pomeru živín, ktoré denne potrebujete. Zvýšená konzumácia prípravku (tj. nad odporúčané množstvo) môže spôsobiť hnačku, zápchu či bolesť brucha.

Môžem behom užívania prípravku Blendea fajčiť a piť alkohol?

V podstate môžete, ale v tom prípade sa zamyslite nad tým, prečo vôbec Blendeu užívate. Chcete si predsa očistiť telo a zlepšiť svoj zdravotný stav, však? A v tom vám alkohol a cigarety rozhodne nepomôžu. Naopak, spôsobia mnoho problémov, proti ktorým sa s Blendeou snažíte bojovať.

Môžem Blendeu užívať počas chemoterapie a ožarovania?

Vo všeobecnosti sa užívanie v priebehu liečby rakoviny neodporúča. Bližšie informácie vám poskytne ošetrujúci lekár.

Môže Blendeu užívať aj batoľa?

Vo všeobecnosti sa žiadne doplnky neodporúčajú tak deťom do 3 rokov, ako aj tehotným a dojčiacim mamám. Užívanie nie je nebezpečné, ale u takého mladého organizmu môže ojedinele dôjsť k alergickej reakcii.

Môžem Blendeu užívať, pokiaľ trpím autoimunitným ochorením?

Zelené superpotraviny sú skvelým povzbudením prirodzenej imunity a preto majú svoje miesto v jedálničku ľudí so slabou imunitou. Pokiaľ vás lekár špecificky pred superpotravinami nevaroval, Blendeu môžete pokojne užívať.

Ako Blendea chutí? Podobá sa jej chuť na iné výrobky?

Na chuť našej zelenej zmesi sme obzvlášť hrdí. Superpotraviny majú vo všeobecnosti svoju špecifickú chuť, na ktorú je potrebné si zvyknúť. Práve preto do zmesi pridávame kúsok sviežej mäty, ktorá celú chuť vylepší. Blendeu môžete užívať samostatne, alebo ako prísadu do smoothie či do iných zdravých receptov.

Praktické informácie

Ako sa Blendea skladuje?

Prípravok skladujte pri izbovej teplote a nevystavujte ho priamemu slnečnému žiareniu. Po otvorení dodržiavajte dátum spotreby.

Je možné na Blendeu uplatniť nejakú zľavu?

Áno. Stabilne poskytujeme množstevné zľavy pri objednávke dvoch a viacerých kusov. Našich verných zákazníkov navyše oceňujeme zľavovým kupónom, ktorý prikladáme ku každej objednávke. Kód na zľavu je potom možné využiť pri ďalšej objednávke.

Koľko stojí poštovné?

Kompletný cenník a možnosti doručenia nájdete v sekcii doprava a platba

Ako za Blendeu zaplatiť?

Platiť môžete buď v hotovosti na dobierku, alebo kuriérovi DPD. Umožňujeme tiež platbu prevodom na účet. Detailné informácie hľadajte v sekcii doprava a platba

Môžem pri osobnom odbere platiť kartou?

Žiaľ nie. Platba je možná len v hotovosti, alebo prevodom na účet.

Pri doručovaní zásielky ma nezastihli doma. Čo teraz?

V tomto prípade pošta uloží zásielku na najbližšej pobočke, kde si ju môžete vyzdvihnúť po dobu nasledujúcich 14 dní. Ak ste zvolili dopravu DPD kuriérom a ten vás nezastihol, kontaktuje vás telefonicky a dohodne si s vami termín ďalšieho doručenia.

Môžem Blendeu vrátiť?

Samozrejme, máte na to nárok, ale bola by to škoda. Neotvorené balenia nám môžete vrátiť, a my vám zašleme vašu platbu naspäť. Blendeu posielajte buď na adresu eMarkest, s.r.o., Domažlická 1232/3, 13000 Praha, alebo nám ju prineste osobne na to isté miesto. Podľa reklamačného protokolu vraciame peniaze iba prevodom na váš bankový účet.

Potrebujem inšpiráciu, ako Blendeu užívať okrem miešania s čistou vodou.

Presne pre vás sme zaviedli sekciu Smoothie recepty a Zdravé recepty. Blendeu si môžete namiešať každý deň inak a my sa postaráme o to, že nedostatkom inšpirácie rozhodne trpieť nebudete.

Aká je exspiračná lehota?

Blendea, ktorú vám pošleme, má štandardne ročnú spotrebu, pokiaľ nie dlhšie.

NOVÝ PRODUKT

BLENDEA
SUPERPROTEIN

Zaobstarajte si kvalitný zdroj rastlinných bielkovín so superpotravinami.

Zistiť viac