3 zelené smoothie recepty na chudnutie a vitalitu

Pitie štiav, a to nie len na raňajky, sa v uplynulých rokoch stalo trendom v oblasti zdravej výživy. Niet sa čomu čudovať, tieto ovocné či zeleninové zázraky sú plné vitamínov, nevyhnutných pre správne fungovanie ľudského organizmu. V tomto článku sa dozviete viac konkrétne o smoothies, a naučíte sa aj niekoľko nových receptov. 😉

Čo je smoothie, ako sa pripravuje a vďaka čomu pomáha pri chudnutí?

V čom sa smoothie líši od lisovaných štiav?

Alternatívou k vylisovaným šťavám je smoothie. Vyrába sa mixovaním celého ovocia alebo zeleniny, a vďaka dužine tak obsahuje viac vlákniny. Smoothie má v porovnaní s lisovanými šťavami krémovejšiu konzistenciu, keďže sa na jeho výrobu používa zelenina a ovocie, ktoré neobsahuje príliš veľa vody, a teda na samotné lisovanie nie je úplne vhodné.

Smoothie s lesným ovocím

Smoothie nielen výborne chutí, ale aj vyzerá

 

Chudnite so smoothie

Do smoothie sa často primiešavajú aj ďalšie suroviny, ako napríklad rastlinné mlieka, orechové maslá alebo rôzne superpotraviny. Veľmi obľúbené sú takzvané zelené, alebo zeleninové smoothie. Ako už napovedá názov, tento smoothie má zelenú farbu, a to vďaka chlorofylu, ktorý je obsiahnutý v surovinách. Chlorofyl je pre telo veľmi prospešnou látkou a môže pomôcť s mnohými zdravotnými ťažkosťami. Viac o chlorofyle, tentokrát v spojitosti s mladou pšenicou, zistíte v tomto článku.

Viete, že vďaka detoxikačným účinkom a optimalizácii pH je chlorofyl pomocníkom aj pri chudnutí? Prečistí vaše telo, a to potom bude lepšie tráviť a spaľovať.

Smoothie - skvelý doplnok k aktívnemu životu

Smoothie je skvelý doplnok k aktívnemu a zdravému životu

 

Čo k príprave smoothie potrebujete?

Vyrobiť si smoothie je skutočne jednoduché. Stačí vám kúpiť tie správne ingrediencie a mať dobrý mixér. Nie je zďaleka potrebné mať mixér priamo na smoothie, je však dôležité, aby mal dosť otáčok, a bol tak schopný ovocie a zeleninu dobre rozmixovať. Aby ste si mohli bez problémov pripraviť akékoľvek smoothie, váš mixér by mal mať aspoň 10 000 otáčok za minútu.

Inšpirujte sa našimi smoothie receptami

My sme sa rozhodli ukázať vám naše obľúbené recepty na zelené smoothies, do ktorých sme pridali zelené superpotraviny v podobe Blendea SUPERGREENS, čím sme ešte vylepšili ich výživovú hodnotu. Zmes Blendea SUPERGREENS obsahuje 4 najsilnejšie zelené superpotraviny. Kliknite sem pre viac informácií.

Takýto zdravý nápoj je najúčinnejší vtedy, keď ho vypijete nalačno na raňajky. Avšak výborne vzpruží aj počas dňa. 😉

TIP: Kliknite sem a nájdite inšpiráciu v kategórií Smoothie recepty

Blendea SUPERGREENS sa výborne hodí do každého smooothie

 

Zelené smoothie s kiwi a špenátom

Kiwi je veľmi bohaté na vitamín C, obsahuje ho dokonca takmer dvakrát viac než citrón. Medzi ovocím je kivi tiež veľmi významným zdrojom kyseliny listovej a vitamínu E, ktorý je účinným antioxidantom. Špenát je popri železe a ďalších prospešných látkach bohatý predovšetkým na vitamín K, ktorý podporuje zrážavosť krvi, a na karotenoidy, ktoré chránia náš zrak.

Zelené smoothie s kivi a špenátom, recept

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na 1 porciu potrebujete:

 

Uhorkové smoothie so zázvorom

Šalátová uhorka obsahuje veľa vitamínov a minerálov, najvyššie zastúpenie majú vitamíny B1, B2 a C. Oddávna je považovaná za účinný prípravok na udržanie mladistvej pokožky. Často je kvôli svojim hydratačným účinkom používaná aj v kozmetike. Zázvor je prírodné antibiotikum, ktoré si hravo poradí s prechladnutím, pomôže pri liečbe zápalov a má pozitívny vplyv na trávenie.

Uhorkové smoothie so zázvorom, recept

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na 1 porciu potrebujete:

 

Raňajkové smoothie s avokádom

Avokádo je bohaté na nenasýtené mastné kyseliny a je tak jedným z najzdravších prírodných zdrojov tuku. Obsahuje tiež najviac vitamínu E zo všetkých druhov ovocia. Banán je okrem vitamínov a minerálov tiež zdrojom zdravých prírodných cukrov a vlákniny, ktorá je prospešná pre naše trávenie. Vďaka vysokému obsahu zdravých tukov a cukrov vám toto smoothie môže poslúžiť aj ako výdatné raňajky.

Raňajkové smoothie s avokádom, recept

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na 1 porciu potrebujete:

 

TIP: Vylepšite vaše obľúbené smoothies so zdravou zelenou zmesou Blendea SUPERGREENS.

blendea supergreens

Pripravte si smoothie podľa svojej chuti

Smoothie má nespočetne veľa variantov, záleží len na vašej fantázii. Aby však bolo dokonalé, mali by ste sa riadiť týmito základnými pravidlami:

 

VIDEO: Pozrite si naše video a zistíte, ako jednoducho si môžete pripraviť detoxikačné smoothie

TIP: Kliknite sem a nájdite ešte viac inšpirácie v kategórii Smoothie recepty.

 

3 zelené smoothie recepty na chudnutie a vitalitu
5 (100%) 7 hlas[ů]

Pridajte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

NOVÝ PRODUKT

BLENDEA
SUPERPROTEIN

Zaobstarajte si kvalitný zdroj rastlinných bielkovín so superpotravinami.

Zistiť viac