Predvianočné smoothie z liči s kiwi a Blendeou

Smoothie z liči a Blendeou

Liči sa pestuje prevažne v Číne a v Indii i Ázii je veľmi obľúbeným druhom ovocia. Má väčšinou guľatý tvar, červenú farbu a pod jeho kôrou sa skrýva sladká šťavnatá biela dužina, ktorú budeme v dnešnom smoothie používať. Táto dužina je nielen veľmi bohatá na antioxidanty a na vitamíny C, B1 a B2, ale tiež na minerály ako vápnik, horčík a draslík.

Navyše liči má nízky glykemický index a pomerne málo kalórií, teda je vhodné aj pri chudnutí. Liči teraz na začiatku zimy zoženiete v každom obchode, takže vyskúšaniu tohto zaujímavého a zdravého smoothie vám nič nebráni.

Ingrediencie na 1 porciu:

smoothie s liči a blendeou

Postup:

Liči ošúpeme, rozkrojíme napoly a vyberieme kôstku. Potom spolu s banánom, lesnými plodmi, kiwi, sezamovými semienkami, chia semienkami a Blendeou vložíme do mixéra, pridáme vodu podľa potreby a mixujeme dohladka. Hotové smoothie nakoniec prelejeme do pohára a hneď podávame. Dobrú chuť!

smoothie z liči

Účinky použitých surovín:

Objednaj si Blendeu SUPERGREENS

… vyskúšajte aj ďalšie recepty:

Ohodnoťte článek

Pridajte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

NOVÝ PRODUKT

BLENDEA
SUPERPROTEIN

Zaobstarajte si kvalitný zdroj rastlinných bielkovín so superpotravinami.

Zistiť viac