Špaldové vafle s vegánskym cestom zo SUPERPROTEINU – nasladko i naslano

Vegánske vafle

Robíte si domáce vafle? Ja som si vždy priala mať vaflovač a robiť si vafle ako v amerických filmoch. Len nie plné sirupu a nutely.

Obľúbili sme si sladkú aj slanú verziu. Tú sladkú s domácim džemom a jogurtom a tú slanú zas s roztlačeným avokádom.

Vegánske špaldové cesto na vafle

 

Ingrediencie:

veganské špaldové vafle

 

Postup:

V mise zmiešame múku, kypriaci prášok, SUPERPROTEIN, cukor a zlatenku. Postupne prilievame mlieko, olej. Premiešame a necháme cesto aspoň 15 minút odstáť. Potom si vaflovač rozpálime, potrieme olejom a následne naplníme cestom. Pečieme podľa výkonu vaflovača.

TIP: Podávať môžeme v sladkej aj v slanej verzii podľa chuti. Na obrázku vyššie je slaný variant s vajíčkom a zeleninou, tu je verzia nasladko s džemom a jogurtom.

vafle nasladko

 

Zdravotné účinky použitých surovín:

  1. Ľanové semienka pôsobia preventívne proti obezite, napomáhajú telu vylučovať rôzne škodliviny a užívanie je vhodné aj pri cukrovke či problémoch s obličkami. U žien potom dokáže potláčať negatívne symptómy menopauzy a pomáha pri rakovine pŕs.
  2. Chia semienka sú cenný antioxidant (3x silnejší než čučoriedky). Zlepšujú imunitu a podporujú kvalitu kostí, vlasov i pokožky.
  3. Blendea SUPERPROTEIN – prírodný rastlinný proteín, ktorý obsahuje 2 rastlinné proteíny a 4 superpotraviny. Regeneruje svaly, dodáva energiu, posilňuje vlasy, nechty aj pokožku.

NA SUPERPROTEIN POČÚVAME SAMÚ CHVÁLU: Má neutrálnu nasladlú chuť, takže je perfektný do pečenia.

Objednajte si ho ako súčasť vašej zdravej kuchyne a to aj pokiaľ práve denne nešportujete. Pre vaše zdravie to má veľký zmysel 🙂

Ukáž účinky

5 najobľúbenejších zdravých receptov na blogu Blendea

Tieto zdravé recepty sú na stránke najčítanejšie. Inšpirujte sa, ochutnajte všetky obľúbené chute a vyťažte maximum z ich zdravotných účinkov.
Orechovo-proteínové figové guličky
Banánovo-škoricová ovsená kaša
Trendy desiata do zaváraninového pohára
3 top zelené smoothies na chudnutie
Vegánske špaldové wafle nasladko i naslano
Ohodnoťte článek

Pridajte komentár

XHTML: Môžete použiť tieto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>